вход Вход РегистрацияУ магнієвому електролізері з нижнім введенням анодів навантаженням =90 кА встановлено 7 анодних блоків шириною по 2300 мм, кожний з яких складається з 8 графітованих електродів перерізом 200х325 мм і загальною довжиною =2085 мм. Робоча довжина анодів =1400 мм. У анодів п'яти середніх блоків працюють обидві сторони. Питомий опір графітованих електродів при 20 °С =9,0 Ом·мм2/см. Температурний коефіцієнт опору графіту =0,000346. Середня температура анодів 500 °С. Розрахувати падіння напруги в графітових анодах електролізера, які не працювали.

Розв’язання

Прохідний переріз анодів у ванні:

мм2

(у крайніх блоках анодів працює одна сторона, тому розрахункове число блоків приблизно береться на одиницю менше їхньої кількості).

Питомий опір графіту при 500 °С:

Ом·мм2/м.

Падіння напруги в неробочій частині анодів:

В.

При розрахунку падіння напруги в робочій частині анодів враховуємо, що сила струму по довжині робочої частини анодів зменшується від повного струму до нуля. Тому для розрахунків можна прийняти, що прохідна густина струму в робочій частині анода дорівнює половині густині струму в неробочій частині анода:

В.

Сумарне падіння напруги в анодах:

В.

© 2018
  • Сайт "Литературка"
  • мы собираем различную техническую, образовательную, научную литратуру